Nieustannie pracujemy, aby dostarczać oprogramowanie, które będzie umożliwiało jak najprostsze zarządzanie gospodarstwem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż bardzo często potrzebujecie dostępu do swoich danych poza biurem, bez dostępu do komputera. FarmCloud jest w pełni użyteczny przez przeglądarkę urządzeń mobilnych, ze względu na zastosowanie dopasowywania do ekranu, jednak przeglądarka ma swoje ograniczenia, które postaraliśmy się rozwiązać wydając aplikację mobilną FarmPortal.

Oto lista funkcjonalności, która znalazła się w pierwszej wersji aplikacji:

  • Mapa – na której zostały zaznaczone najważniejsze elementy w gospodarstwie, czyli grunty, maszyny oraz stacje meteo MetPro i czujniki wilgotności gleby ReHydro. Po kliknięciu na element na mapie, uzyskasz informacje takie jak np. aktualne warunki pogodowe, poziom wilgotności gleby czy też prędkość pojazdu.
  • Grunty – znalazła się tutaj lista gruntów oraz ich podgląd na mapie. Można tutaj sprawdzić wszystkie informacje o gruncie.
  • Obserwacje – moduł obserwacji, znany z aplikacji przeglądowej systemu FarmCloud, został jednak on wzbogacony o bezpośredni dostęp do aparatu oraz GPS, dzięki czemu możesz wykonać zdjęcie (lub też więcej) bezpośrednio z aplikacji, która automatycznie na podstawie pozycji GPS określi i przypisze ją do odpowiedniego gruntu.
  • Uprawy – tutaj znajdziesz wszystkie informacje o aktualnych uprawach w gospodarstwie. Uprawy zaznaczone są na mapie kolorami, które pozwalają w sposób wizualny zidentyfikować uprawę, która aktualnie znajduje się na gruncie. Dostępna jest również pełna karta pola, gdzie możemy zobaczyć wszystkie zabiegi, które zostały wykonanie na wybranej uprawie.
  • Monitoring – w zakładce monitoring znalazła się możliwość podglądu aktualnej pozycji maszyn w gospodarstwie, ale także możliwość przeglądania danych historycznych.
  • Próby glebowe – jest to jedna z najbardziej użytecznych funkcjonalności w aplikacji mobilnej FarmPortal. Dzięki modułowi prób glebowych, aplikacja pozwoli na samodzielne wykonanie procesu poboru prób glebowych, pozwoli wygenerować siatkę poboru prób, wygeneruje oznaczenia opakowań, zaznaczy punkty poboru. Po otrzymaniu wyników badania gleby z stacji chemiczno-rolniczej lub z laboratorium, w prosty sposób można dodać wyniki do aplikacji, natomiast wygenerowanie map nastąpi automatycznie.

Nie zwlekaj, już dziś pobierz aplikację FarmPortal i zabierz swoje gospodarstwo, gdziekolwiek się znajdziesz.

pobierz z Google Play