Ekosystem produktów dostępnych na platformie FarmCloud

U podstaw platformy od zawsze było i będzie integracja usług i rozwiązań różnych dostawców technologicznych dzięki czemu kompleksowo adresujemy potrzeby producentów rolnych. Produkcję roślinną podzieliliśmy na kilka etapów adresując specyficzne potrzeby i wymagania.

* w przygotowaniu lub testowane

** wdrożone pilotażowo

AgriSoil – przygotowanie upraw i gruntów

Kompleksowy system obsługi analizy gleby z wykorzystaniem konduktometru (skanowania elektromagnetycznego), automatu do poboru prób oraz oprogramowania do obsługi zlecen, dostarczania wyników analizy do rolnika bezpośrednio w FarmPortal.

System AgriSoil jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem dla producentów rolnych FarmPortal do którego bezpośrednio mogą być zaimportowane wyniki. Zoptymalizuj proces wykonania analizy i badań gleby, dostarcz wyniki rolnikom szybciej oraz zredukuj koszty operacyjne

FieldControl – okres wegetacyjny

Kompleksowy system monitorowania i zapobiegania skutkom suszy oparty na sensorach montowanych na Twojej uprawie i gruntach. Czujniki ReHydro na bieżąco monitorują nawilżenie gleby w różnych częściach uprawy a automatyczna stacja meteorologiczna MetPRO dostarcza informacji o aktualnych warunkach atmosferycznych.

Znajomość nawodnienia gleby na trzech poziomach – 30, 60 i 90 centymetrów, pozwala określić moment w jakim powinniśmy rozpocząć nawadnianie – a więc nawadniamy tylko wtedy, gdy jest potrzeba. Rozmieszczenie sensorów ReHydro w różnych częściach uprawy, na podstawie skanowania konduktometrem, daje pełny wgląd w aktualny stan gleby.

Tracky – okres wegetacyjny / zbiory

Automatyczne rejestrowanie zabiegów agrotechnicznych, prowadzenia kart pola, monitoring maszyn i pojazdów, alarmy oraz ułatwienie rozliczeń usług.

Stacja bazowa – antena GPS i GSM – działa z każdym pojazdem, niezależnie od producenta. Powinna być zamontowana na pojeździe samojezdnym takim jak traktor, ciągnik, kombajn, siewnik samojezdny itp. Do stacji bazowej Tracky dołączane są bezprzewodowe identyfikatory maszyn (brony, siewnik, głębosz, pług, prasa itp) oraz operatorów, pracowników gospodarstwa. Cały system pozwala automatycznie rejestrować wszystkie zdarzenia na uprawie.

IVSS – przechowywanie

Monitorrowanie mikroklimatu w przechowalni z systemem alarmów.