Zarządzanie uprawami

Uprawy są podstawowym elementem produkcji w gospodarstwach nastawionych na produkcję roślinną. Moduł upraw w systemie FarmCloud pozwala na definiowanie upraw na każdej parceli oraz ewidencjonowania wszystkich zabiegów przeprowadzanych na uprawie.

Karta pola

Karta pola jest podstawowym dokumentem, na którym zebrane są wszystkie informacje o uprawie. W systemie FarmCloud istnieje możliwość definiowania wielu kart pola w jednym sezonie, jedna po drugiej, co jest bardzo przydatne w przypadku upraw niepełno sezonowych.

Definiując uprawę, możemy określić rodzaj uprawy, uprawę dodatkową, międzyplony oraz zaznaczyć czy jest to uprawa ekologiczna czy konwencjonalna. Na podstawie tych informacji, system będzie automatycznie podpowiadał m.in. środki ochrony roślin zarejestrowane w tej uprawie.

Karta pola posiada określoną datę rozpoczęcia oraz przewidywaną datę zakończenia, na podstawie której istnieje możliwość przypisywania zabiegów do konkretnych kart pola, również w sposób automatyczny z wykorzystaniem urządzeń Tracky i mID.

 

Zabiegi

Na każdej uprawie, konieczne jest przeprowadzanie zabiegów agrotechnicznych, począwszy od zabiegu uprawy i siewu lub sadzenia, kończąc na zbiorze. Wszystkie te czynności można ewidencjonować z wykorzystaniem systemu FarmCloud.

Do każdego zabiegu, który zapisujemy w systemie FarmCloud, istnieje możliwość przypisania wykorzystanych materiałów, takich jak środki ochrony roślin, nawozy czy też nasiona.